Uçuşlarda Haftanın En İyi Günü Ne Zaman?

Bu yazımızda, en konforlu ve en ucuz uçuşlar için haftanın en iyi gününü ve en uygun saatini nasıl belirleyeceğinizle ilgili seyahat ipuçlarını paylaşacağız.

Peki haftanın uçmak için en iyi günleri ne zaman dersiniz? Hemen açıklayalım… Haftanın doğru gün seçimi uçak bileti fiyatlarını etkilediği için, indirimli fiyatlarda seyahat etmek isteyen ve de zaman sıkıntısı olmayan gezginler gözlerini dört açabilirler.

Uçmak için haftanın en iyi günü Salı ve Çarşamba‘dır.

Bu günler sadece uçmak için en ucuz günler değil ayrıca doluluk oranlarının da düşük olduğu günler olduğu için kalabalığı sevmeyen yolcular için de idealdir.

Ancak yine de bu durum havalimanına göre değişebileceğinden ön araştırma yapılması hatta mümkünse uçacağınız havalimanı ile iletişime geçmenizde fayda olacaktır. Böylece önceden uçmak için haftanın en iyi ve en kötü günlerini sorup seyahatinizi buna göre düzenleme fırsatınız olacaktır.

Peki, uçmak için haftanın en zorlu günleri nelerdir diye sorsak? Tahmin edebileceğiniz gibi genellikle Cuma ve hafta sonları diyebiliriz. Bir yandan insanlar bu günleri ​​hafta ortasında çalıştıkları için tatil, ziyaret veya dinlence amacıyla seçerler. Diğer yandan, iş seyahatinde olanlar Cuma akşamından seyahatlerini başlatırlar ve Pazartesi günü mesaiye başlamak ​​için Pazar akşamları geri dönerler.

Hal böyle olunca bu kadar yüksek talep, Cuma ve hafta sonlarını havalimanlarının binlerce insan tarafından işgal edildiği günler haline getirmektedir. Öte yandan, yüksek talebin olduğu bugünlerde havayolları da uçak bileti fiyatlarını artırmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir