Sadece Uçakla Ulaşabileceğiniz 6 Nefes Kesici Destinasyon

Birçok maceracı, günlük hayatın koşuşturmacasından uzakta yeni keşif noktaları arar. Bizde sizler için uzak çarpıcı yerlerden oluşan bir liste araştırdık; unutmayın bu destinasyonlara yalnızca uçakla ulaşabilirsiniz.

1. Lady Elliot Adası, Avustralya

Lady Elliot Adası

Lady Elliot Adası, kristal berraklığındaki suları ve 1.200’den fazla deniz yaşamı türünü içinde barındıran ideal bir destinasyondur. Bundaberg’in 80 km kuzeydoğusunda yer alan bu adaya yalnızca kiralık uçakla veya kendi özel uçağınızla ulaşabilirsiniz. Sadece 100 dönümlük bir alanda, tüm adayı bir saatten kısa bir sürede başarıyla dolaşabilirsiniz.

2. Rainbow Körfezi, Alaska

Sadece halka açık bir havaalanı olan Pedro Bay’e uçarak ulaşabilir, ardından en yakın ana yola 180 millik bir yolculukla, Rainbow Körfezine ulaşabilirsiniz. Güzergâh üzerinde karla kaplı Alaska Sıradağları boyunca nefes kesici manzaralara şahit olacağınız için yanınızda kameranızı hazır bulundurmanızı tavsiye ederiz. Avlanma ve yürüyüş için harika bir yer olan körfez, aynı zamanda hevesli balıkçılar için de popüler bir destinasyondur.

3. Galápagos Adaları

UNESCO tarafından yaşayan bir müze ve evrim vitrini olarak tanımlanan Galápagos Adaları, dünyadaki en ünlü yaban hayatına ev sahipliği eder. Ekvador sahiline 1.000 km uzaklıkta bulunan toplam 127 ada bulunmaktadır ve bunlardan sadece ikisinde havaalanı (Baltra ve San Christobal) bulunmaktadır. Ancak özel uçakla uçuyorsanız sadece Baltra havalimanına uçabilirsiniz. Adalarda sıkça görülen dev kaplumbağalar ve sarı kara iguanaları bulunur.

4. Nauru

Nauru, dünyanın en küçük ada ülkesi (10.000 nüfuslu) ve dünyanın ‘en ziyaret edilmeyen’ ülkesidir. Bu, sevgiyle “Bizim Havayolumuz” olarak adlandırılan ulusal havayolunun haftada sadece iki kez uçması şaşırtıcı değildir – ancak dilerseniz Nauru’ya özel uçakla ulaşabilirsiniz. Gezinizi dikkatlice planlıyorsanız, keşfedilecek kilometrelerce dokunulmamış beyaz kumlu plaj vardır, adanın dört bir yanına dağılmış olan kalıntıları keşfedebilirsiniz, bu kalıntılar Japonya’nın İkinci Dünya Savaşı işgalinden kalmaktadır.

5. Ittoqqortoormiit, Grönland

Ittoqqortoormiit’e ulaşmak başlı başına bir macera olarak tanımlanır çünkü burada sadece haftada bir veya iki kez uçağa binebilirsiniz. Ancak Kuzey Işıklarının güzelliğini görmek ya da burada yaşayan Kutup ayılarının büyüleyici doğasını gözlemlemek istiyorsanız, emin olun bu çabaya değer. Bu muhteşem destinasyonda yapabileceğiniz aktiviteler kano, köpekli kızak, avcılık ve balık tutma olacaktır.

6. İskelet Sahili, Namibya

İskelet Sahili, fantastik bir romandan bir sahneyi andırıyor; ıssız kıyılarda uzanan dağınık gemi enkazları ve sayısız deniz yaşamına ait iskeletler var. Namibya Bushmenleri bölgeye “Öfkeyle Yaratılan Toprak Tanrısı!” diyorlar. Burada her yıl sadece 800 kişinin ziyaret etmesine izin verilmektedir ve bu uzak konuma sadece organize safari uçağı ile erişilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir