Hakkımızda

Bir noktadan bir diğer noktaya en elverişli yolun tayinine “Seyrüsefer” denir. Bunu tayin eden kişilere de Seyrüseferci… Biz de bu isimle çıktık yola, kendi “SeyrüSeferim”izi oluşturduk.

Temmuz 2020 tarihinde kurulan SeyrüSeferim, havacılığa ilişkin güncel bilgiler, kapsamlı anlatımlar, kariyer fırsatları ve sektöre ilişkin yayınları sunarak; havacılığı herkese anlatmak, sevdirmek ve Türkiye’de havacılığa merak duyanları biraz olsun aydınlatmak üzere kurulmuş bir bilgi sitesidir.

Amacımız kısa sürede her kesimden ve her yaş grubundan pek çok kişiye ulaşmak, böylece havacılığı sektör oyuncularının yanı sıra bu alana ilgi duyan ve merak eden herkese hitap eden bir alan olduğunu kanıtlamaktır.

SeyrüSeferim, bilgi dolaşımını güçlendirmeyi ve bilimsel bilgiyi herkese kazandırmayı hedef almaktadır. Bu amaçla içeriklerimizde kaynak göstermeye çalışıyor, mümkünse önceki SeyrüSeferim makalelerinde benzer konular işlendiyse çapraz bağlantıları içeriklere yerleştirerek hatırlatıyoruz. Böylece düzenli takipçilerimiz için eğilimin yüksek olduğu konuları takip edip, bu alanda içerik üreterek geri bildirim sağlamaya çalışıyoruz. Bu amaçla içeriklerimizde önceliğimiz her zaman en çok merak uyandıran, en ilgi çekici ve ilham verici konulara yer vermektir.

SeyrüSeferim’de yer alan kategori ve başlıklar şahsi fikirlerden, çeşitli yabancı kaynaklardan yapılan çevirilerden, sektör deneyimlerinden ve alınan eğitim sonucu edinilen bilgilerden oluşmaktadır.  En doğru bilgiyi, en sade dille ve anlaşılır biçimde aktarmaya çalışıyoruz. Sözün özü, havacılığa ilişkin internet dünyasındaki Türkçe içerik sıkıntısını gidermek için kurulan SeyrüSeferim’deki içeriklerin her biri el emeği, göz nurudur.

SeyrüSeferim’de yer alan içeriklerin tamamı SeyrüSeferim’e aittir. Makalelerde tanımlamalar, alıntılar ve araştırma sonuçları italic olarak yazılmış ve kaynak temelli oluşturulmuştur.

Kaynak vererek yayımlamak şartıyla içeriklerimizi gayri ticari olarak paylaşabilir ve kopyalayabilirsiniz. Yayınınızda yer verdiğiniz yazılarımıza lütfen aktif link veriniz.

Seyrüseferim’i takip ettiğiniz sürece, her gün havacılığa ilişkin yeni bir bilgi öğrenmeniz, yeniden şaşırmanız, belki ilham almanız ve de yaratıcılığınızı kullanmak üzere heveslenip bizimle bir harekete geçmeniz için çalışıyoruz.