Hakkımızda

Temmuz 2020 tarihinde kurulan SeyrüSeferim, havacılığa ilişkin güncel bilgiler, kapsamlı anlatımlar, kariyer fırsatları ve sektöre ilişkin yayınları sunarak; havacılığı herkese anlatmak, sevdirmek ve Türkiye’de havacılığa merak duyanları biraz olsun aydınlatmak üzere kurulmuş bir bilgi sitesidir.

SeyrüSeferim, bilgi dolaşımını güçlendirmeyi ve bilimsel bilgiyi herkese kazandırmayı hedef almaktadır. Bu amaçla içeriklerde genel olarak kaynak gösterilmiş, mümkün olduğu kadar önceki SeyrüSeferim makalelerinde benzer konular işlendiyse çapraz bağlantılar içeriklere yerleştirilerek hatırlatılmıştır. Böylece düzenli takipçiler için eğilimin yüksek olduğu konular takip edilip, bu alanda içerik üreterek geri bildirim sağlanılmaktadır. İçerik üretirken öncelik her zaman en çok merak uyandıran, en ilgi çekici ve ilham verici konulara yer vermektir.

SeyrüSeferim’de yer alan kategori ve başlıklar şahsi fikirlerden, çeşitli yabancı kaynaklardan yapılan çevirilerden, sektör deneyimlerinden ve alınan eğitim sonucu edinilen bilgilerden oluşmaktadır.  En doğru bilgiyi, en sade dille ve anlaşılır biçimde aktarılması konusunda özen gösterilmiştir. Bu noktada, havacılığa ilişkin internet dünyasındaki Türkçe içerik sıkıntısını gidermek için kurulan SeyrüSeferim’deki içeriklerin her biri el emeği, göz nurudur.

SeyrüSeferim’de yer alan içeriklerin tamamı SeyrüSeferim’e aittir. Makalelerde tanımlamalar, alıntılar ve araştırma sonuçları italic olarak yazılmış ve kaynak temelli oluşturulmuştur.

Kaynak vererek yayımlamak şartıyla içerikler gayri ticari olarak paylaşabilir ve kopyalanabilir.