Hostesler Ellerini Neden Arkada Tutar?

Uçağa bindiğinizde, kabin görevlileri hakkında fark etmediğiniz bir şeyden bahsedeceğiz şimdi. Ya da bunu fark etmiş olabilirsiniz ve o yüzden merak edip bu yazıyı okuyorsunuzdur kim bilir? 🙂

Öncelikle şunu söyleyelim ki, daha önce fark etmediyseniz, bir sonraki uçağa binerken dikkatli olun deriz. Şöyle ki, uçağa bindiğinizde sizi karşılayan uçuş görevlileri, elleri arkasına gizlenmiş olarak ayakta duracaklardır. Bu size garip görünebilir ya da sıradan bir davranış olarak gelebilir ama aslında altında başka bir neden yatıyor.

Ellerin arkada durması elbette ki normalde o kadar da tuhaf bir davranış değil. Ancak uçuş görevlilerinin uçağa binerken yaptığı gibi her zaman yaparsanız, bunun bir nedeni olmalı…

Hosteslerin ellerini arkalarına almalarının nedeni aslında oldukça basit… Uçakların kalkışı esnasında hostesler gelen yolcuları karşılarken bir yandan da eksik yolcunun olup olmadığını belirlemeleri gerekir. Bu yüzden uçağa giren tüm yolcuyu takip etmek için bir sayaç kullanırlar. Her bir yolcu uçağa binerken sayaca tıklarlar. Bu şekilde, uçağa binmesi beklenen tüm yolcuların aslında uçağa binip bindiğinden emin olabilirler.

Sözün özü, hostesler yolculara karşı herhangi bir nezaketsizlik yapmamak adına, ellerini arkaya atarak sayaçları yolcuların görmeyeceği şekilde tutarlar. Bu yüzden elleri arkada sizleri karşılarlar.

Kaynaklar

  • tiphero.com
  • guff.com

One thought on “Hostesler Ellerini Neden Arkada Tutar?

  • 7 Şubat 2021 tarihinde, saat 21:59
    Permalink

    Bu yazıyı yazan kişi sanırım başka bir ülkede yaşıyor ya da yabancı. Zaten fotoğraftaki yurt dışındaki bir havayolu şirketinin hostesi. Her hostesin böyle bir sayacı yok ve olması da normal değil, en azından Türkiye’de. Başka ülkeleri bilemem.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir