Kitap: Uçuyoruz ama Nasıl?

  • Yazar: Yavuz Sert
  • Baskı Yılı:
  • Dili: Türkçe
  • Yayınevi: Beyaz Balina Yayınevi

Tanıtım Bülteni:

İnsan çok eski zamanlardan beri uçmaya özenmiş, kuşları merakla izlemiştir.

Bundan olsa gerek, uçma özleminin ve çabasının tarihi çok eskilere uzanır. Antik Çağ’ın ünlü mitolojik hikâyesinde İkarus’un kanat takıp uçtuğunu görürüz. Hezârfen Ahmed Çelebi 1632 yılında, taktığı kanatlarla Galata Kulesi’nden uçmuştur. Sonra sahneye balonlar ve zeplinler çıkar. İlk motorlu uçak 1904 yılında Amerikalı Wright Kardeşler tarafından uçurulduğundan bu yana havacılık teknolojisi hızla gelişmiştir.

Uzun yıllar hem askeri pilot hem de eğitimci olarak çalışmış, pek çok farklı türde hava aracını kullanmış olan Yavuz Sert, bu kitapta size insanın kuşlar gibi nasıl uçabileceğini eğlenceli bir dille anlatıyor.

Yorum:

Bu kitapta tıpkı tanıtım bülteninde de belirtildiği gibi uçmanın ilk basamakları detaylarıyla çok keyifli bir dille anlatılmış. Özellikle çocuklara yönelik diyebileceğimiz, ilgi çekici ve eğlenceli bir kitap. Miniklerinize havacılığı sevdirmek istiyorsanız, onlara havacılığa dair efsanevi şeyler anlatmak istiyorsanız bu kitabı okutabilirsiniz. Siz de keyifle okuyabilir, en teknik detayları bile eğlenceli, hafif bir dile sahip bu kitapla öğrenebilirsiniz. Gökyüzüne meraklı çocuklarınız varsa kesinlikle öneririz.

Yazar Hakkında:

Yavuz Sert, Çocuk & Gençlik, Çocuk Öykü & Roman kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Uzun yıllar hem askeri pilot hem de eğitimci olarak çalışmış yazarın tek eseri “Uçuyoruz ama Nasıl”‘dır.

kidega.com

Kaynak:

  • kidega.com
  • dr.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir