Kitap: Sivil Havacılıkta Kariyer

  • Yazar: Gülaçtı Şen
  • Baskı Yılı: 2019
  • Dili: Türkçe
  • Yayınevi: Kanon Kitap

Tanıtım Bülteni:

Uçmak, insanoğlu için geçmişten beri süregelen bir tutku. Bugün ise geçmişte hiç olmadığı kadar büyük bir yaygınlıkla uçabiliyoruz. Üstelik bizi uçuran uçakların yalnızca nasıl yapıldığını değil, aynı zamanda bakımlarının nasıl yapılacağını; bu kadar büyük bir araç ve insan trafiğinin, olabilecek en yüksek güvenlikle nasıl organize edilebileceğini biliyoruz.

Sivil havacılık kapsamına giren çalışma disiplinleri, havalimanlarının karmaşık örgütlenmesi içinde en önemli yere sahiptir.

Yolcuların ve yüklerinin güvenle ve olabilecek en yüksek hızla alandan uçaklara, uçaktan alana transferinin sağlanmasından, ortamdaki huzurun teminine, küçük ama krize neden olabilecek aksaklıklardan sakınarak işin sürmesinden, güvenliğin ve doğru yönlendirmenin tesisine kadar aklınıza gelebilecek her alanda çalışan birileri var.

Bu kitapta, bireysel tecrübelerden ve literatür bilgilerden hareketle işte bu hizmet alanlarının neler olduğunu görecek ve meslek olarak havacılığı seçmek ya da havacılık konusundaki merakını gidermek isteyenler için hazırlanmış eşsiz bir yolculuğa tanıklık edeceksiniz.

Kitap Yorumu:

Bu kitapta sivil havacılık sektöründeki pek çok çalışma disiplini ayrı ayrı kaleme alınmış, her meslek grubundan bahsedilmiş ve önemi dile getirilmiş. Sivil havacılık alanında hala daha yetersiz yayına sahip olduğumuz bu zamanlarda, bu kitap akademiye katkı sağlamış.

Yazarı eski bir havacılık sektörü çalışanı ve şimdilerde ülkemiz üniversitelerinde ağırlıklı olarak “Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü” ve “Havacılıkta Yer Hizmetleri Bölümü” üzerine dersler vermektedir. Gerek akademik gerekse deneyimsel anlamda bilgi sahibi olan yazar bunu kitabında da fazlasıyla kanıtlamış.

Bu kitapta, havaalanındaki departmanlar ve çalışma koşullarına ilişkin bilgiler bulunabileceği gibi, kariyer planlanmasına dair tecrübelere de yer verilmiş. Yazar kitabı boyunca bazen zor şartlar, bazen güzel anılar demiş; herşeyi öğretici bir o kadar da yalın bir dille okuyucuya anlatmış.

Bu alanda kariyer yapmak isteyen, havacılık sektöründeki insan kaynağı yönetimi ve gelişimi konularına ilgi duyan herkesin severek okuyacağı bir kitap olduğu düşüncesiyle tavsiye eder, iyi okumalar dileriz 🙂

Yazar Hakkında:

İş Dünyası, İş, Ekonomi & Pazarlama kategorilerinde eserler kaleme almıştır. Yazar hala Esenyurt Üniversitesinde Sivil Havacılık bölümünde akademisyenlik görevini sürdürmektedir. Yazarın kitapları Kanon Kitap yayınevi tarafından okurlarının beğenisine sunulmuştur. 

kidega.com
Sivil Havacılıkta Kariyer kitabına tamadres.com üzerinden sahip olabilirsiniz

Kaynak:

  • dr.com.tr
  • kidega.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir