Kitap: Sanal Pilot

  • Yazar: Cevdet Acarsoy
  • Baskı Yılı: 2016
  • Dili: Türkçe
  • Yayınevi: Pusula Yayıncılık

Tanıtım Bülteni

Uçmayı Öğrenmenin En Keyifli ve En Kolay Yolu

Uçmayı seviyor ya da öğrenmekten hoşlanıyorsanız, Cevdet Acarsoy’un yazdığı bu muhteşem kitap çok işinize yarayacak demektir. Sanal Pilot, hem gerçek hem de sanal havacılık dünyasında yer almak isteyenler için oldukça eğitici ve heyecan verici bir kaynak.

Pilotlar ve Eğitmen Pilotlar tarafından kullanılan karmaşık terimleri, kavramları ve fikirleri anlamanızı kolaylaştıracak.

Kitap Yorumu

Okumaya pişman olmayacağınız bir kitap. Microsoft Flight Simulator X’deki eğitim uçuşlarını ve uçuşlarda kullanılan sistemleri teorik olarak anlatmış ve simulatördeki esprileri bile sizlere sunmuştur.

Havacılığa ilginiz varsa ve bir yerlerden öğrenmeye başlamak istiyorsanız, bu kitap çok iyi bir başlangıç noktası diyebiliriz. Temel bilgiler içeren bu kitapla birlikte havacılığa ilişkin tüm merak ettiklerinizi öğreneceksiniz.

Kitaba başlamadan önce bilgisayarınıza Microsoft FSX indirmenizi tavsiye ederiz. Bu kitapla birlikte öğrendiklerinizi programda pekiştirebilirsiniz. Eğitici bu kitabı kendiniz için eğlenceli bir eğitime çevirebilirsiniz.

Havacılığa harika bir kaynak olarak, listemize ekliyor, okumadan geçmeyin diyoruz 🙂

Yazar Hakkında

IVAO (International Virtual Aviation Organization) ve VATSIM (Virtual Air Traffic Simulation)’de sanal pilot ve sanal ATC olarak ICAO kaynaklı, teorik ve pratik sınavları başarı ile tamamlayan Cevdet Acarsoy, 2006 yılından bu yana sanal havacılıkla uğraşmaktadır. Hava Trafik Kontrolü konusunda da deneyimleri bulunan Acarsoy, sanal ortamda Cessna 172, Beechcarft Baron 58, Boeing 737, 747, 777 ve Airbus A320, A330, A340 serilerinde, çeşitli okullarda ve www.sanalhavacilik.net özel web sitesi üzerinde vPPL, vCPL, vATPL, Tip eğitimi gibi konularda özel dersler, sanal havacılık ve simülatör destekli pilotaj eğitimleri vermektedir. Beykoz Anadolu Lisesi (Türkiye’nin ilk lise düzeyindeki sanal pilotaj kursu), ODTÜ Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü (Türkiye’nin ilk ve tek üniversite düzeyinde Simülatör Destekli Pilotaj eğitimi) eğitim verdiği okullar arasında sayılabilir.

https://www.sanalhavacilik.net/cevdet-acarsoy-kimdir/

Kaynak:

  • dr.com.tr
  • sanalhavacilik.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir