Kitap: Göklerin Kurdu

  • Yazar: Yusuf Kurt
  • Baskı Yılı: 2016
  • Dili: Türkçe
  • Yayın Evi: Cenevre Fikir Sanat

Tanıtım Bülteni:

Çocukken bir hayalim vardı. “Uçmak”

Kağıttan yaptığım uçaklarla oynarken, elimi uçak seklinde tutarak hızla koşarken adeta uçuyordum. Hızla atan kalbim heyecanımın, alnımdan süzülen ter ne kadar çalışmam gerektiğinin habercisi gibiydi. Sık sık yüksek bir yere tırmanıp uçsuz bucaksız gökyüzünde ufuğa bakıyordum. Gökyüzünü seyretmek gökyüzü kadar geniş bir yer açıyordu ruhumda ve ne kadar yolum olduğunu gösteriyordu adeta.

Bulutlara dokunacak kadar yakın olduğumu görüyordum rüyalarımda. Bir gün uyandığımda ordaydım bulutların yanında.

Aşıktım gökyüzüne ve bir sevgililer gününde geldi haberi solotürk görevinin. Artık “Uçmak” paylaşmaktı. Mutluluğu paylaşmaktı, gururu paylaşmaktı, vatan sevgisini paylaşmaktı, başarıyı paylaşmaktı. Binler, onbinlerle paylaştıkça artıyordu duygular…

Çocukken bir hayalim vardı. “Göklerin Kurdu” olmak.

Kitap Yorumu:

Havacılığa gönül verenlerin başucu kitabı desek yeridir. Aldığımız bir duyuma göre bu kitap genellikle hava harp okuluna giden veya gitmek isteyenlerin ellerinde dolaşıyor. Jet pilotları arasında da baya meşhur…

Kitap boyunca bir pilotun öyle kolay kolay yetişmediğini anlayacaksınız ve bu yola baş koyan emektarlara adeta hayran kalacaksınız. Kısacası hiçbir başarının tesadüf olmadığını somut örnekleriyle görmüş olacaksınız.

Ayrıca bu kitapta yazar, nasıl pilot olunur ve bu yolda nelerle karşılaşılır sorularını çok güzel yanıtlamış. Her konuda kendi hayatını misal olarak ortaya sunmuş, deneyimlerini aktarmış.

Havacılık meraklılarının okumasını kesinlikle tavsiye ederiz 🙂

Yazar Hakkında:

Yüzbaşı KURT 2003 yılında Hava Harp Okulu’ndan mezun olmuştur. 191’inci “Kobra” Filo Kaptanlığı / Balıkesir’de Hava Savunma pilotu olarak görev yaptıktan sonra, 2012 yılında 3’üncü ‘Gösteri Pilotu’ seçilerek, 141’inci “Kurt” Filo Kaptanlığı / Ankara’ya 4’lü Kol Lideri olarak atanmıştır.2013 yılında 2’nci ‘Gösteri Pilotu’ ve ‘Uçuş Emniyet Subayı’ olarak görev yapan Yüzbaşı KURT, 2014 Yılında SOLOTÜRK 1’nci ‘Gösteri Pilotu’ olarak ekibin lideridir.

haberler.com

Kaynak:

  • kidega.com
  • dr.com.tr
  • haberler.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir