Film: Terminal

  • Yıl: 2004
  • Tür: Komedi, Dram, Romantik
  • Yönetmen: Steven Spielberg
  • Oyuncular:  Tom Hanks, Catherine Zeta-Jones, Stanley Tucci
  • Süre: 2 sa 8 dk
  • Ülke: ABD

Özet:

Victor Navorski Amerika yolundayken ülkesinde askeri darbe olması üzerine New York’un Uluslararası Havaalanında mahsur kalıyor. Pasaportu artık geçersiz olduğu için Amerika’ya girme hakkını yitirmiş durumda olan Victor ne ülkesine geri dönebiliyor ne de Amerikaya girebiliyor. ülkesindeki savaş bitinceye kadar havaalanı terminalinin transit yolcular salonunda beklemek zorunda kaldığında başına gelmeyen kalmıyor. 

sinemalar.com
https://www.sinemalar.com/film/1211/terminal

Özet:

2000’li yılların havacılık temalı filmleri arasında en iyilerinden biri denilebilir! Eğlenceli, hayattan, ilgi çekici, merak uyandıran, kısacası oldukça keyifli bir film. Mekan kullanımı olarak sadece havaalanının kullanılması asla izleyiciyi sıkmıyor. Zaten böylesi hareketli ve farklı milletlerden insanlarla dopdolu olan bu mekanlarda sıkılmamız mümkün mü?

Rengarenk, canlı ve de ışıklı havaalanı sıcaklığını filmde hissedeceksiniz. Ayrıca gerçek bir hikayeden esinlenerek yaratılan bu harika filmde sizinde hayattan gördüğünüz sahneler gözünüzün önüne gelecek. Hangi sahenelerden mi bahsediyorum? Tabii ki havaalanlarında yaşayan insanlarımızdan 🙂 Yönetmen hayattan bu yaşananı tutmuş koparmış Tom Hanks’in de usta oyunculuğuyla perçinleyerek sıcacık ve trajikomik bir fimi bizlere sunmuş. Sıkılmadan keyifle izleyebileceğiniz ve size havaalanının o hareketliliğini hissettiren, sizi filmin içinde yaşatan başarılı bir film 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir