Film: Sıkıysa Yakala

 • Yıl: 2002
 • Tür: Dram, Gerilim
 • Yönetmen: Steven Spielberg
 • Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken
 • Süre: 2 sa 21 dk
 • Ülke: ABD

Özet:

Sıkıysa Yakala, bir ajan ile bir suçlunun arasındaki kedi-fare oyununu konu ediyor. FBI ajanları hiç şüphe yok ki kendilerine çok fazla güvenmektedirler; ancak bu kez karşılarındaki, onlar için bile pek de kolay bir lokma olmayacaktır. Henüz yirmili yaşlarında, çocuk yaşta bir adam onlarca ülke gezerek, bazen pilot, bazen doktor, bazen savcı mesleklerine bürünerek FBI’ı peşinden koşturmaktadır. Bu ya bir kedi-fare oyunudur ya da sadece farenin oyunudur.

beyazperde.com

Yorum:

Steven Spielberg’in kusursuz filmlerinden bir tanesi daha. Tom Hanks ve Leonardo Dicaprio da bu filmde mükemmel oyunculuklarını yine göstermiş.

Film boyunca FBI ajanlarını kurnazlıklarıyla peşinden koşturan Frank Abagnale Jr’ı izleyeceksiniz. Frank Abagnale yaptıklarıyla sizi sürekli şaşırtırken, ajan Carl Hanratty yine de onu yakalamaktan asla vazgeçmiyor. Siz de bu sürükleyici hikâye içinde hiç sıkılmadan izleyemeye devam ediyorsunuz 🙂

Belki paylaştığımız diğer filmler kadar havacılıkla ilgili olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak yanılıyorsunuz. Filmin bir sahnesinde kurnaz Frank Abagnale, FBI Ajanlarını PANAM Hava Yolları’nda çalışan bir pilot kılığı ile kandırıyor. Böylece bir sürü ülkeye ücretsiz seyahat de ediyor.

Bu filmi izledikten sonra aklınızda en çok Frank’in pilot üniformasını giymiş ve hostesleri koluna takmış fotoğrafları kalacak. Tamam kabul ediyoruz, paylaştığımız diğer filmler kadar uçak teması yok. Ama yine de pilot sahneleriyle “Sıkıysa Yakala” bu kategoride yer almayı hak ediyor 😉

Eğlenceli bir şeyler izlemek istiyorsanız, bu filmi kesinlikle tavsiye ederiz ! 🙂

One thought on “Film: Sıkıysa Yakala

 • 1 Mayıs 2021 tarihinde, saat 10:19
  Permalink

  Hiç sıkılmadan izlediğim ender filmlerden biri. Tavsiye için teşekkürler. 🙂

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir