Film: Pearl Harbor

  • Yıl: 2001
  • Tür: Aksiyon, Dram, Romantik
  • Yönetmen: Michael Bay
  • Oyuncular: Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale
  • Süre: 2 sa 58 dk
  • Ülke: ABD

Özet:

Rafe McCawley ve Danny Walker çocukluktan beri arkadaştırlar. Amerikan ordusunda pilot olan iki eski dost, gerçek bir savaşta görev almak için can atmaktadırlar. 1941 yılında Almanlar tüm Avrupayı işgal etmişlerdir. Bu sırada General James gönüllü olarak İngiltere’ye gidip Nazilere karşı savaşacak genç pilotlara ihtiyaç duymaktadır.

sinemalar.com
https://www.sinemalar.com/film/1066/pearl-harbor

Yorum:

Filmde İkinci Dünya Savaşının tüm vahşetiyle sürdüğünü izleyeceksiniz.  Savaşa dahil olan Amerika Birleşik Devletlerinin kendi kaderini belirlemek üzeredir. Mükemmel kurgusu, etkileyici görsel ve ses efektleri, unutulmaz müzikleri ile görkemli ancak bir o kadar da kanlı olan bir savaşa tanık olacaksınız.

1941’deki Pearl Harbor olayını konu alan bu film savaş sahnelerinde modern teknolojiyi oldukça iyi kullanmış. Senaryo, aralarında uzun zamandır derin bir dostluk bulunan iki çocukluk arkadaşına odaklanır. Bu iki sıkı dost Ordu Hava Kuvvetleri’ne girerler, sonrasında iki pilotumuz da hemşire Evelyn Johnson’a aşık olurlar.  Aslında filmde savaş, diplomasi, romantizm bir arada harmanlanır ve seyirciye başarıyla sunulur.

Savaş pilotu olmak isteyip de bu filmi izlememek olmaz. Mesleğe bir kere daha hayran bıraktıracağına, bu yolda hırslarınızı ve duygularınızı harekete geçireceğine inanıyoruz… 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir