Film: Non-Stop

  • Yıl: 2014
  • Tür: Gerilim
  • Yönetmen: Jaume Collet-Serra
  • Oyuncular: Liam Neeson, Julianne Moore, Scoot McNairy
  • Süre: 1 sa 46 dk
  • Ülke: ABD

Özet:

Bill Marks, bir polis olarak uçak yolculuğuna çıkar ve uçaktakilerin güvenliği onun elindedir. Yolculuğunu sürdüren Bill Marks’a yolculuk sırasında bir mesaj gelir ve bu mesajda ona bir görev verilir. Bu görev ise kısıtlı bir zaman içindedir. Bill Marks gelen mesajdakileri talimatları yerine getirmezse, uçaktaki yolcuların hepsi ölecektir.

https://www.sinemalar.com/film/214889/non-stop

Yorum:

Uçak temalı filmler arasında belki de kurgu olarak en başarılısı denilebilir. Yüksek tempolu bu filmin senaryosu da oldukça orijinal… Tabii ki mekân kullanımı olarak uçak kabini çekimlerindeki başarı görsel efektlerle de yakalanmış.

Filmin konusu, hava kuvvetlerinden emekli olmuş bir askerin uçak yolculuğu sırasında kendisini tehdit eden esrarengiz bir suçluyu yakalamaya çalışması anlatılıyor. Gerilim ve aksiyon sahneleriyle dolu olan ‘Non-Stop’ başından sonuna kadar gizemini koruduğundan filmin sonunu heyecanla beklemenize değecek.

Filmin baş karakteri suçluyu bulmaya çalışırken siz de sanki o uçakta gibi hissedecek ve herkesten şüphe edeceksiniz. Kendinizi uçakta seyahat ederken baştan sona olayı çözmeye çalışan bir yolcu gibi hissedeceğinize eminiz 🙂

Hollywood’un karizmatik aksiyon oyuncusu Liam Neeson’da rolün hakkını vermiş. Filmin hikaye elementi ve teknik yapısı da bir o kadar sağlam. Kısacası ‘Non-Stop’ size gizemli bir o kadar da heyecanlı bir ‘yolculuk’ keyfi yaşatacak. İyi seyirler dileriz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir